Методи лікування

Збереження тканин зуба

Всі методи лікування зубів в першу чергу спрямовані на збереження залишків тканини зуба. Лише в другу чергу стоматологічне лікування має на меті відновити повну функціональність жувального апарату та максимально привабливу естетику.
Спектр лікування варіюється від встановлення простої пломби, імплантату, коронки або моста до складних хірургічних процедур. Сьогодні естетична стоматологія також знає диференційовані процедури для задоволення індивідуальних потреб у красі. Наші лікарі будуть раді проконсультувати вас на різні теми!



Пульпа (зубний нерв) живить зуб. Незважаючи на її життєво важливу функцію, може виникнути необхідність лікування або навіть видалення - зазвичай через карієс, запалення або пошкодження нерва в результаті нещасного випадку. Якщо це можливо, стоматолог намагатиметься зберегти пульпу, а отже, і зуб "живим". Якщо це вже неможливо, пульпа повинна бути повністю видалена з коронки та кореня зуба. "Мертвий" зуб залишається в щелепі, не викликаючи подальшого дискомфорту.

Під час власне лікування кореневих каналів нервова тканина вишкрібається з кореневих каналів за допомогою крихітних файлів. Після того, як канали очищені, їх пломбують стерильною самотвердіючою пастою.

Складність лікування полягає в тому, що зубний нерв не завжди знаходиться в одному прямому каналі. Зазвичай є кілька, часто сильно розгалужених каналів, які можуть проходити по вигнутій траєкторії. Тут робота з файлом надзвичайно делікатна. Для допомоги можна використовувати хірургічний мікроскоп. Якщо найтонші відгалуження каналів знаходяться в кінчику кореня, стоматолог відсікає цей кінчик (резекція кінчика кореня), щоб уникнути подальших інфекцій, а отже, і болю для пацієнта.

Якщо зубний нерв необхідно видалити, наприклад, через карієс або нещасний випадок, спочатку розкривають входи в кореневі канали. За допомогою голкоподібних інструментів видаляють пульпу і розширюють кореневий канал. Інструмент повинен проникнути до верхівки кореня, що перевіряється за допомогою рентгенівського знімка. Розширений кореневий канал заповнюється стерильним матеріалом. На рентгенівському знімку видно, що пломба щільно закриває канал біля верхівки кореня. Тепер коронка зуба може бути відновлена.

Лікування кореневих каналів

Парадонтит


Пародонтит - це запалення пародонту. Його викликає бактеріальний наліт, зубний наліт. Тому лікування в першу чергу спрямоване на видалення цього нальоту і зубного каменю, що утворюється з нього над і під яснами. Процедура лікування поділяється на наступні етапи, залежно від тяжкості та перебігу захворювання:

Навчання гігієні порожнини рота: пацієнт вчиться підтримувати найкращу гігієну порожнини рота.
Видалення зубного нальоту, чистка та вирівнювання коренів, полірування: зуби - як природні, так і з штучними коронками - та оголені внаслідок резорбції кісткової тканини частини кореневих поверхонь у ділянці ясенних кишень звільняються від бактеріального нальоту та зубного каменю. Всі поверхні вирівнюються і, можливо, поліруються. Це найважливіші заходи пародонтологічного лікування. У легких випадках вони вже можуть призвести до загоєння.
Хірургічне втручання на яснах: У запущених випадках перші два заходи не завжди призводять до загоєння і повного позбавлення від запалення, особливо якщо бактерії і залишки зубного каменю все ще залишаються в глибоких щілинах і в біфуркаціях коренів. Хірургічне втручання дозволяє очистити такі ділянки під візуальним контролем. Водночас ці втручання дозволяють зменшити ясенні кишені, відкрити бактеріальні щілини і таким чином покращити форму та доступність міжзубних проміжків.
Медикаментозне лікування: у разі стійкої бактеріальної інфекції в глибоких ясенних кишенях, за певних обставин, для підтримки лікування можуть бути використані відповідні медикаменти.
Підтримання досягнутих результатів лікування: щоб запобігти новому інфікуванню тими самими бактеріями, необхідні регулярні огляди та чистки зубів у стоматолога або гігієніста.

Коронки


Якщо пошкодження зуба прогресувало настільки, що пломбування не може відновити зуб, у кращому випадку необхідна реставрація за допомогою коронки. Однак це можливо лише за умови відсутності патологічних змін (зуба, кореня, кістки та ясен). В іншому випадку, патологічні зміни необхідно попередньо комплексно вилікувати, оскільки зубна реконструкція може бути настільки ж якісною, наскільки якісною є основа, що лежить в її основі.

Зубні мостовидні протези

У реконструктивній стоматології міст - це незнімний штучний протез, який замінює відсутні зуби. За допомогою моста можна відновити проміжок між зубами, зазвичай спричинений втратою зубів. Міст складається щонайменше з двох зубів - опорних зубів, на які встановлюється коронка. Відсутні зуби (так звані понти) кріпляться до коронок.

Адгезивні мостовидні протези

Особливим видом мостовидного протезування є адгезивний міст. На відміну від інших мостовидних протезів, відсутній зуб з'єднується з одним сусіднім зубом за допомогою техніки протравлювання емалі та композитного матеріалу з мінімально, в ідеалі тільки протравленою емаллю сусіднього зуба. Адгезивний флаєр виготовляється в зуботехнічній лабораторії і потребує каркасу з керамічними опорами.

Матеріали

У мостоподібному протезуванні використовуються такі матеріали, як метали, кераміка та пластмаса. Оскільки кожен матеріал має свої специфічні властивості, часто використовують комбінації. У задній ділянці, де зовнішній вигляд відіграє другорядну роль, але міцність має велике значення через високі жувальні зусилля, використовують особливо стабільну кераміку або металеві каркаси. У видимій передній ділянці сьогодні використовуються виключно керамічні коронки та мостовидні протези під колір зуба. Вироби з чистої кераміки не тільки естетично дуже привабливі, але й надзвичайно щадні до тканин.

Коронки та мостовидні протези


Часткові знімні протези складаються зі штучних зубів, які знімаються для чищення. Основною перевагою знімних протезів є їх відносно низька вартість. Чистити їх також простіше. Недоліком може бути відчуття чужорідних тіл.

Фіксація часткових знімних протезів

Кламери: Частковий знімний протез можна зафіксувати на сусідніх природних зубах за допомогою литих кламерів. Ця методика відносно недорога. Недоліком є те, що кламери можуть бути видимими.

Кнопки: зуби, які були сильно зруйновані карієсом, лікують під корінь, вкорочують до рівня ясен і оснащують кнопкою, інша частина якої знаходиться в протезі.

Часткові знімні протези

Повні знімні протези


У беззубій щелепі повний знімний протез відновлює функції жування та мовлення, а також естетику. Для того, щоб такі протези дійсно функціонували без дискомфорту, необхідні точні зліпки щелеп, а штучні зуби повинні бути встановлені статично.

Внутрішня поверхня протеза вільно лежить на слизовій оболонці щелепи. Він утримується на місці завдяки ефекту присмоктування. Доступні на ринку кріплення для зубних протезів можуть вирішити гострі проблеми ретенції в кожному конкретному випадку. Однак, якщо протез не тримається належним чином у довгостроковій перспективі, ревізія у стоматолога неминуча.

Якщо неможливо гарантувати достатню фіксацію повного знімного протеза, сьогодні існує можливість закріпити штучні зуби на абатментах імплантатів.

Імплантація


Імплантат - це, як правило, гвинт, який хірургічним шляхом вводять у щелепну кістку, де він слугує заміною кореня зуба. Потім на цю штучну опору встановлюється коронка.

Естетична стоматологія

Зуби - це не лише інструменти для кусання, вживання їжі та мовлення. Здорові та красиві зуби сигналізують про здоров'я, благополуччя, силу та привабливість для оточення. Коли лікування проводиться не за медичними показаннями, а просто заради краси, це називається естетичною стоматологією.

Керамічні вініри

Сьогодні існують так звані вініри. Це керамічні оболонки, які наклеюються на власний зуб пацієнта.


Відбілювання

Особливою популярністю користується відбілювання передніх зубів. Найпростішим методом є "домашнє відбілювання". Виготовляються добре припасовані "капи". Пацієнт наносить відбілюючий засіб у цю каппу і носить її протягом певного часу, зазвичай від однієї до двох годин. Ефект відбілювання зникає протягом декількох місяців, і процедуру необхідно періодично повторювати для підтримки стабільного результату. Якщо ви хочете прикрасити свої зуби, ви завжди повинні проконсультуватися зі своїм стоматологом, оскільки не всі відбілюючі засоби на ринку є безпечними для ваших зубів.